Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ważne informacje na temat karty EKUZ

Data publikacji: 2019-04-09, Data modyfikacji: 2019-04-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Karta EKUZ to darmowe uzupełnienie tradycyjnego ubezpieczenia turystycznego, dlatego powinieneś zainteresować się jej wyrobieniem. Nic na tym nie stracisz, a w przypadku problemów ze zdrowiem podczas wyjazdu na wakacje lub do pracy będziesz mógł liczyć na dodatkową ochronę. Zanim jednak zaczniesz korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, powinieneś poznać najważniejsze informacje na jej temat, dzięki czemu nie będziesz miał żadnych wątpliwości w kwestii tego, czy to rozwiązanie jest dla ciebie odpowiednie. Co daje karta EKUZ? Osoby, które podejrzliwie podchodzą do darmowych ofert, w tym przypadku mogą być spokojne – karta EKUZ rzeczywiście pozwala na korzystanie z wielu świadczeń zdrowotnych podczas wyjazdów do krajów Unii Europejskiej i EFTA. Z tego też powodu najczęściej sięgają po nią studenci oraz osoby szukające pracy w innym kraju. Musisz jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do dobrego ubezpieczenia turystycznego, karta zapewnia ograniczony dostęp do pomocy. W dodatku pomoc zostanie udzielona wyłącznie wtedy, gdy specjalista uzna, że jest niezbędna z medycznego punktu widzenia. Kiedy można wyrobić darmową kartę? Dużą zaletą karty jest natomiast to, że można ją wyrobić praktycznie w dowolnym momencie. Powinieneś jednak przygotować się na to, że jeżeli będziesz chciał wyrobić kartę przed samym wyjazdem i w dodatku planujesz go w okresie wakacyjnym, to czas oczekiwania z pewnością się wydłuży. Lepiej więc zrobić to z wyprzedzeniem, szczególnie że termin ważności karty wynosi 12 miesięcy (w przypadku emerytów jest on dłuższy o dodatkowe 4 lata). Wniosek o kartę możesz złożyć w placówce NFZ, jak również drogą elektroniczną. Ten drugi sposób jest o wiele wygodniejszy, szczególnie że wszystko zostało szczegółowo wytłumaczone na stronie ekuz (https://ekuz.com.pl), gdzie dostępne są również gotowe formularze. Podczas wyrabiania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego nie musisz nawet dostarczać zdjęcia, gdyż nie jest ono potrzebne. Jedynym dodatkowym dokumentem, o którym należy pamiętać, jest – w przypadku uczniów i studentów – kopia aktualnej legitymacji szkolnej. Idealna ochrona zdrowia podczas wakacji Biorąc to wszystko pod uwagę z pewnością zauważyłeś, że idealną ochronę daje połączenie tradycyjnego ubezpieczenia turystycznego (które wbrew pozorom nie musi być drogie) i darmowej karty EKUZ. Z takim pakietem ochrony nie będziesz się musiał obawiać, że w przypadku problemów ze zdrowiem narazisz się na wysokie koszty leczenia w zagranicznych placówkach.

Pełna treść wiadomości na: bloog.pl/?p=987
wschowatuzyjemy.bloog.pl, Źródło artykułu: wschowatuzyjemy.bloog.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    wschowski

    Powiat wschowski - siedzibą jest Wschowa. Powiat znajduje się w województwie lubuskim, w zachodniej Polsce. Powierzchnia 624 km² czyni go najmniejszym powiatem województwa. Dysponuje on także najniższym budżetem wśród wszystkich powiatów województwa lubuskiego. Gminy zaliczające się do powiatu to: Sława, Szlichtyngowa, Wschowa.

    Dostać się tu można, wjeżdżając na drogę krajową 12 lub wojewódzką 324, 305, 278, 316, 318, 325 albo 319.

    Jest to teren atrakcyjny dla turystów. Wszystko z powodu jezior i zabytków. Warto zwiedzić miasto Wschowa, a także Sława. W tym drugim znajduje się kościół św. Michała Archanioła, a w nim zabytkowa ambona z XVII w. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddano także znakowane trasy rowerowe, co jednocześnie pozwala na aktywność i zobaczenie miejsc wartych uwagi.    

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola