Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jak policzyć, ile płytek potrzeba do łazienki?

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Płytki łazienkowe mają różne wymiary – mogą być małe i wąskie lub nawet wielkoformatowe. Możemy zestawić je również z dekorami, mozaikami czy lustrami wmurowanymi w ściany. Jak dokładnie obliczyć ilość płytek, które będą w naszej łazience? Płytki podłogowe w łazience W łazience płytki muszą się znaleźć na całej podłodze. Jednym ze sposobów obliczania ilości potrzebnych płytek jest ten milimetrowy. Należy przenieść w skali rzut z góry łazienki na papier milimetrowy albo kartkę w kratkę. Następnym krokiem będzie rozrysowanie na nim płytek, przenosząc w skali ich wielkość. Później należy policzyć liczbę płytek rozrysowanych na kartce, także pod szafkami, sedesem czy pralką i uwzględnić wszystkie docinki i połówki. Warto do uzyskanego wyniku doliczyć również niezbędny zapas w wysokości 10-15%, w wypadku, gdyby któraś płytka np. pękła. Przy obliczeniach i rozrysowaniach pomocne będą zaawansowane programy komputerowe. Warto wykorzystywać sprawdzone płytki jak AVA. Jedynie przy płytkach wielkoformatowych sprawdza się rozrysowanie na kartce. Przy tych kilkucentymetrowych ilość potrzebnych płytek najlepiej obliczyć z metrażu. Oblicz powierzchnię podłogi Najprostszy sposób na wykonanie obliczeń to pomnożenie: długość razy szerokość. Sprawdzają się one w przypadku standardowych kształtów pomieszczeń. Od wyniku należy jeszcze odjąć powierzchnię, jaką zajmuje brodzik czy wanna i doliczyć wcześniej wspomniane 10-15% na ewentualne straty. Możesz się zdecydować na płytki bezfugowe lub te wymagające fugi. Jeśli powierzchnia jest duża a zdecydowałeś się na tą drugą opcję, powinieneś też w obliczeniach uwzględnić szerokość fugi. Można również zdecydować się na ułożenie płytek pod wanną przeznaczoną do zabudowy, aby w razie wycieku zatrzymały one wodę przed wsiąkaniem w betonową wylewkę. Przeważnie jednak wystarczy położyć pod wanną solidną warstwę izolacji, która będzie wystarczająca. Oblicz powierzchnię ścian Tak samo jak przy podłodze należy obliczyć potrzebną liczbę płytek na ściany. W tym celu zmierz długość każdej ściany. Po zsumowaniu pomnóż uzyskany wynik przez wysokość, do której mają sięgać płytki.  

Pełna treść wiadomości na: bloog.pl/?p=754
wschowatuzyjemy.bloog.pl, Źródło artykułu: wschowatuzyjemy.bloog.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    wschowski

    Powiat wschowski - siedzibą jest Wschowa. Powiat znajduje się w województwie lubuskim, w zachodniej Polsce. Powierzchnia 624 km² czyni go najmniejszym powiatem województwa. Dysponuje on także najniższym budżetem wśród wszystkich powiatów województwa lubuskiego. Gminy zaliczające się do powiatu to: Sława, Szlichtyngowa, Wschowa.

    Dostać się tu można, wjeżdżając na drogę krajową 12 lub wojewódzką 324, 305, 278, 316, 318, 325 albo 319.

    Jest to teren atrakcyjny dla turystów. Wszystko z powodu jezior i zabytków. Warto zwiedzić miasto Wschowa, a także Sława. W tym drugim znajduje się kościół św. Michała Archanioła, a w nim zabytkowa ambona z XVII w. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddano także znakowane trasy rowerowe, co jednocześnie pozwala na aktywność i zobaczenie miejsc wartych uwagi.    

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola