Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rekuperator - postaw na wentylację z odzyskiem ciepła

Data publikacji: 2018-09-19, Data modyfikacji: 2018-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Coraz bardziej popularny i stosowany w nowoczesnych oraz pasywnych budynkach – system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przynosi naprawdę bardzo wiele korzyści mieszkańcom domu, w którym została zainstalowana. Sprawdź, jakie korzyści rekuperator może przynieść Tobie i Twojej rodzinie! Rekuperacja, czyli świeży oddech domu System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (inaczej rekuperacja) gwarantuje ciągły dopływ świeżego powietrza do wnętrz domu, przy jednoczesnym utrzymywaniu stałej temperatury w domu. System rekuperacyjny polega na tym, że specjalnie zaprojektowana sieć kanałów zbiera zużyte powietrze z większości pomieszczeń w domu i prowadzi do rekuperatora. Tam powietrze wywiewane ogrzewa swoim ciepłem powietrze, które jest świeże i zostaje nawiewane do systemu. W rekuperatorze następuje więc odzysk ciepła, jednak obydwa ciągi powietrza się ze sobą nie stykają, dzięki czemu to, które dostaje się do wnętrz domu, jest w 100% świeże. Nie tylko świeże, ale także czyste powietrze System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie tylko wprowadza do wnętrz świeże powietrze z zewnątrz – zanim dostanie się ono do środka domu przechodzi przez specjalne filtry. Zatrzymują one, w zależności od swojej klasy, bakterie, wirusy, a także pyłki, nieprzyjemny zapach oraz kurz. Będzie to szczególnie ważne dla osób, które zmagają się z alergią, ponieważ we własnym domu będą mogły oddychać nieskazitelnie czystym powietrzem, pozbawionym alergenów. System rekuperacji pomaga także w walce ze smogiem. Filtry zatrzymują zdecydowaną większość pyłów, wchodzących w skład smogu. To właśnie dlatego wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cieszy się rosnącą popularnością w województwach, zmagających się ze szczególnie zanieczyszczonym powietrzem. Mniejsze rachunki za ogrzewanie! Badania pokazują, że szczelny system rekuperacji pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym oraz za prąd w okresie letnim. Dzieje się tak, ponieważ przy wentylacji mechanicznej, w przeciwieństwie do naturalnej – grawitacyjnej, nie trzeba otwierać okien, przez które uciekałoby ciepłe lub chłodne powietrze. W rezultacie można zmniejszyć zużywane ogrzewanie w zimie, a w lecie klimatyzacja czy wiatraki nie będą musiały chodzić non-stop.

Pełna treść wiadomości na: bloog.pl/?p=728
akrobatykawschowa.bloog.pl, Źródło artykułu: akrobatykawschowa.bloog.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wschowski

  Powiat wschowski - siedzibą jest Wschowa. Powiat znajduje się w województwie lubuskim, w zachodniej Polsce. Powierzchnia 624 km² czyni go najmniejszym powiatem województwa. Dysponuje on także najniższym budżetem wśród wszystkich powiatów województwa lubuskiego. Gminy zaliczające się do powiatu to: Sława, Szlichtyngowa, Wschowa.

  Dostać się tu można, wjeżdżając na drogę krajową 12 lub wojewódzką 324, 305, 278, 316, 318, 325 albo 319.

  Jest to teren atrakcyjny dla turystów. Wszystko z powodu jezior i zabytków. Warto zwiedzić miasto Wschowa, a także Sława. W tym drugim znajduje się kościół św. Michała Archanioła, a w nim zabytkowa ambona z XVII w. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddano także znakowane trasy rowerowe, co jednocześnie pozwala na aktywność i zobaczenie miejsc wartych uwagi.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola