Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

polowanie dian - Wschowa 16 lutego 2013

 
18 osób z całej Polski wzięło udział w 3 polowaniu Dian we Wschowie. Gościem honorowym tegorocznego strzelania był poseł Stanisław Wziątek przewodniczący sejmowej komisji do spraw kultury i etyki myśliwskiej. - Królowa polowania ustrzeliła 14 bażantów, druga pani 13, a trzecia 12 -- mówi Ewa Maj prezes Stowarzyszenia Polskich Dian. -- Ptaki zostały wcześniej wpuszczone do lasu i dokarmiane. Polowałyśmy tylko na koguty tak więc nasze strzelania było bezpieczne dla populacji tych zwierząt na naszym terenie. Po polowaniu m.in. odbyła się ceremonia dziubków. Myśliwi, którzy ustrzelili swoje pierwsze bażanty byli pasowani i musieli pocałować ptaki w dziubek. Prezes polskich Dian dziękowała Kołu Myśliwskiemu Ryś za pomoc przy odbudowie pomnika Diany. Poseł Wziętek dostał od burmistrza Krzysztofa Grabki pamiątkowe gadżety promujące Wschowę

 


protekst
 
Data pliku video: 2013-02-16, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wschowski

  Powiat wschowski - siedzibą jest Wschowa. Powiat znajduje się w województwie lubuskim, w zachodniej Polsce. Powierzchnia 624 km² czyni go najmniejszym powiatem województwa. Dysponuje on także najniższym budżetem wśród wszystkich powiatów województwa lubuskiego. Gminy zaliczające się do powiatu to: Sława, Szlichtyngowa, Wschowa.

  Dostać się tu można, wjeżdżając na drogę krajową 12 lub wojewódzką 324, 305, 278, 316, 318, 325 albo 319.

  Jest to teren atrakcyjny dla turystów. Wszystko z powodu jezior i zabytków. Warto zwiedzić miasto Wschowa, a także Sława. W tym drugim znajduje się kościół św. Michała Archanioła, a w nim zabytkowa ambona z XVII w. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddano także znakowane trasy rowerowe, co jednocześnie pozwala na aktywność i zobaczenie miejsc wartych uwagi.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola