Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Baterie GSM - kompendium wiedzy

Data publikacji: 2018-07-23, Data modyfikacji: 2018-07-24
A A AWydrukDrukuj  
 
W urządzeniach telefonii komórkowej powszechnie wykorzystuje się baterie GSM, które jednak pod wpływem użytkowania lub wypadków losowych zużywają się. W takiej sytuacji zamiast kupować nowy smartfon wystarczy wymienić baterię. Na jakie czynniki zwrócić uwagę przy jej wyborze? Czy można przedłużyć jej żywotność? Formatowanie baterii – co należy wiedzieć? Jeszcze nie tak dawno baterie do telefonów trzeba było formatować, aby skutecznie spełniały swoją funkcję i nie rozładowywały się w krótkim czasie. Było to równoznaczne z koniecznością naładowania i rozładowania telefonu w kilku cyklach. Jeszcze nie wszyscy mają świadomość, że obecnie telefon można doładowywać w fazie rozładowywania i nie zmniejsza to jego wydajności. Różnice pomiędzy zasilaniem baterii w przeszłości i aktualnie wynikają z rodzajów stosowanych baterii. Wykorzystywane wcześniej wersje niklowo-kadmowe charakteryzowały się efektem pamięci, dlatego konieczne było ładowanie ich do pełna. Teraz standardowa bateria samsung galaxy, jak i każda do innego rodzaju telefonu,  to zazwyczaj wariant litowo-jonowy. W tym przypadku telefon można doładować w dowolnym momencie i nie spowoduje to obniżenia wydajności baterii, chociaż w kwestii ładowania warto przestrzegać pewnych wskazówek. Jak obchodzić się z baterią? W momencie zakupu nowego smartfonu najczęściej mamy do czynienia z baterią naładowaną w maksymalnie 50%. Optymalny poziom naładowania wynosi 50-70%. Warto zwrócić uwagę, aby bateria iphone lub bateria wykorzystywana w innym typie telefonu zupełnie innej marki nie była systematycznie rozładowywana do końca, ponieważ sprzyja to obniżeniu ich jakości. Sporadyczne rozładowanie nie sprawi, że ogniwo przestanie być tak wydajne jak do tej pory, ale warto zwrócić uwagę, aby nie dopuszczać do takich sytuacji. Należy również pamiętać, aby nie trzymać baterii w nieużywanym urządzeniu. Najlepszym rozwiązaniem jest wyjęcie jej po uprzednim naładowaniu do 50%. Gdy smartfon będzie ponownie używany, wystarczy z powrotem włożyć baterię. Wybór nowej baterii – co należy uwzględnić? Gdy potrzebna jest bateria do telefonu, warto zajrzeć do sklepu internetowego Seltrade.pl ze względu na duży wybór wariantów do różnych modeli urządzeń. Kupując nową baterię, można skorzystać z propozycji zamienników sprawdzonych producentów, ponieważ często oferują większą pojemność niż ma to miejsce w przypadku oryginałów. Trzeba jednak pamiętać, że zamiennik również musi być przystosowany do konkretnego modelu smartfonu, dlatego należy sprawdzać oznaczenia. Pojemność baterii jest wyrażana w mili ampero godzinach (mAh). Większa pojemność jest korzystniejsza, ale w przypadku dużych pojemności trzeba wziąć pod uwagę, że producenci niekiedy je zawyżają. Z tego względu nie należy kupować wariantów nieznanych marek. Aktualnie na rynku można znaleźć producentów zamienników, którzy są już znani z wysokiej jakości baterii, dlatego nie jest konieczne kupowanie wyłącznie oryginału.

Pełna treść wiadomości na: bloog.pl/?p=595
wschowatuzyjemy.bloog.pl, Źródło artykułu: wschowatuzyjemy.bloog.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wschowski

  Powiat wschowski - siedzibą jest Wschowa. Powiat znajduje się w województwie lubuskim, w zachodniej Polsce. Powierzchnia 624 km² czyni go najmniejszym powiatem województwa. Dysponuje on także najniższym budżetem wśród wszystkich powiatów województwa lubuskiego. Gminy zaliczające się do powiatu to: Sława, Szlichtyngowa, Wschowa.

  Dostać się tu można, wjeżdżając na drogę krajową 12 lub wojewódzką 324, 305, 278, 316, 318, 325 albo 319.

  Jest to teren atrakcyjny dla turystów. Wszystko z powodu jezior i zabytków. Warto zwiedzić miasto Wschowa, a także Sława. W tym drugim znajduje się kościół św. Michała Archanioła, a w nim zabytkowa ambona z XVII w. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddano także znakowane trasy rowerowe, co jednocześnie pozwala na aktywność i zobaczenie miejsc wartych uwagi.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola